Niedziela Trójcy Świętej (26.05.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dziś czcimy Trójcę Przenajświętszą i obchodzimy kalendarzowy Dzień Matki.
 2.  W czwartek,30 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Bardzo prosimy o udział w procesji Bożego Ciała, wcześniejsze udekorowanie trasy i naszych mieszkań oraz ołtarzy do których wyruszy procesja jak co roku. Prosimy o udział w procesji poczt sztandarowych, chorągwi oraz dzieci, które w tym roku przyjęły Komunię św. i sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.  Próba dla dzieci sypiących kwiaty w środę o godz. 16.00.Policję prosimy o zabezpieczenie trasy procesji na ul. Gdańskiej, Bydgoskiej, Kościuszki, Garbuzy, Grudziądzkiej i Rynek. Za udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny.
 • Procesja wyjdzie po Mszy św. o godz. 11.00 i zakończy się w kościele św. Maksymiliana nabożeństwem majowym.  Po nim Mszą św. ok. godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00
 1. W środę, 29 maja wspominamy św. Urszulę Ledóchowską. 
 2. W czwartek, 30 maja bł. Marty Wieckiej.
 3. W tym tygodniu przypada: pierwsza sobota miesiąca    – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.  Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu .i  modlitwy do Niepokalanego Serca NMP. Kolekta tego Dnia na Potrzeby Kościołowi w Potrzebie. Nie będzie adoracji pierwszosobotnie o 20.00 w kościele św. Maksymiliana
 1. Ks. Patryk informuje, że jutro ( poniedziałek)  o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdżających do Chorwacji.  Prosimy o zabranie dowodu osobistego. 
 2. Dziękujemy Zakładom Mięsnym NOVE za wsparcie Diecezjalnego Spływu Kajakowego  i przekazanie kiełbasek na ognisko.
 1. W sobotę, 1 czerwca ks. Patryk razem z młodzieżą wyjeżdżają na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy. Życzymy bezpiecznej drogi i ubogacających wrażeń!
 2. Chorych z posługą sakramentalna, księża Patryk i Emil odwiedzą w sobotę , 8 VI w godz. przedpołudniowych.
 3. Przed nami ostatni tydzień maja, poświęconego szczególnej czci naszej najlepszej Matki. Bóg zapłać za udział w nabożeństwach majowych. Maryjo, Matko Chrystusa i nasza Matko!  Módl się za nami.
 4. Ks. Emil zaprasza w poniedziałek mężczyzn : po mszy św. o godz. 18.00 różaniec i spotkanie w salce św. Józefa
 5. 31 maja – 1 czerwca 2024 rok nasza Wspólnota Róż Różańcowych organizuje pielgrzymka do Łagiewnik i Częstochowy, gdzie odbędzie się doroczny kongres różańcowy. Wyjazd w piątek z Pl. Św. Rocha  o godz. 5.00, powrót w sobotę ok. godz. 22.00.   Uczestnikom życzymy duchowych ubogaceń!
 6. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy 
 • śp. Edytę Różkowską l. 86 z Nowego;
 • śp. Helenę  Huzior l. 84 z Bochlina; 
 • śp. Michała Kirszensztejn l. 33 z Nowego; 
 • śp. Jana Gadomskiego l. 90 z Nowego; 
 • śp. Edwarda Piór z Nowego; 
 • śp. Jana Marklewicza l. 76 z Nowego
 • Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…