Niedziela Palmowa (28.03.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Z uwagi na zaostrzenie obostrzeń w obu naszych kościołach w tym samym momencie może przebywać maksymalnie 40 osób.
 2. W Niedzielę Palmową każdego roku w naszej diecezji obchodzony był Światowy Dzień Młodzieży w Kościerzynie. W tym roku spotkanie nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W związku z tym serdecznie zapraszamy młodych do duchowego przeżycie tego dnia w niedzielę 28 marca na Mszy o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana.
 3. Okazja do spowiedzi przed świętami Wielkanocy 15 minut przed każdą Mszą św.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w Wielki Wtorek, 30 marca o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 5. Chorych ze świąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Piątek, 2 kwietnia w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym bądź telefonicznie.
 6. Celebracje Triduum Paschalnego odbędą się w następującym porządku:
  • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00.
  • W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00. O godz. 15:00 rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. O godz. 21:00 odśpiewamy gorzkie żale z ostatnim kazaniem pasyjnym. Po nich zakończenie adoracji.
  • W Wielką Sobotę możliwość adoracji od godz. 8:00. O godz. 9:00 Godzina Święta Wspólnoty Żywego Różańca. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 10:00 co pół godziny do godz. 13:00 włącznie. O godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Wigilię Paschalną w Wielką Noc rozpoczniemy o godz. 22:00. Prosimy zabrać z sobą świece.
 7. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, oznaczający wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie się do jednego posiłku do syta. W Wielką Sobotę post nie obowiązuje. Zalecamy go jednak jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.
 8. 2 kwietnia przypada 16. rocznica sakry biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, a 3 kwietnia dzień Jego imienin. W codziennych modlitwach pamiętajmy zatem o naszym księdzu biskupie.
 9. Pod ogłoszeniami można pobrać i wydrukować darmowe pomoce do owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia przygotowane przez Przewodnik Katolicki. Natomiast dla osób, które nie mogą pojawić się na błogosławieństwie pokarmów w kościele, przygotowaliśmy tekst modlitw do odmówienia w domu bezpośrednio przed śniadaniem wielkanocnym.
 10. W Niedzielę Zmartwychwstania oraz Poniedziałek Wielkanocny Msze św. zostaną odprawione równolegle w obu kościołach, poza Mszą św. o godz. 17:00. Ta odbędzie się tylko w kościele św. Maksymiliana. Z tej okazji istnieje możliwość przyjęcia dodatkowych intencji Mszy św.
 11. Pomódlmy się za tych, którzy odeszli do Pana:
  • za śp. Jerzego Nowaka, l. 68 z Nowego
  • za śp. Adama Zarembę, l. 65 z Nowego
  • za śp. Agatę Rybak, l. 12 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…