Niedziela Palmowa (2.04.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Wychodząc z kościoła, można złożyć ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii na plebanii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 4. O godz. 15:00 w kościele św. Mateusza odbędzie się nabożeństwo gorzkich żali z ostatnim kazaniem pasyjnym.
 5. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami, 7 kwietnia w godzinach przedpołudniowych.
 6. Celebracje Triduum Paschalnego odbędą się w następującym porządku:
  1. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe nie odbędzie się.
  1. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8:00. O godz. 15:00 odbędzie się w naszej parafii droga krzyżowa ulicami miasta. Rozważania do stacji zostaną opracowane na podstawie nauczania św. Jana Pawła II, papieża. Rozpoczniemy ją koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele św. Mateusza. Trasa będzie przebiegać wzdłuż ulic: Tylnej, Przykop, Zamkowej, Wodnej, Wojska Polskiego. Ul. Długą wrócimy do kościoła św. Mateusza. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. O godz. 21:00 odśpiewamy gorzkie żale. Po nich zakończenie adoracji.
  1. W Wielką Sobotę możliwość adoracji od godz. 8:00. O godz. 9:00 Godzina Święta Wspólnoty Żywego Różańca. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 10:00 co pół godziny do godz. 13:00 włącznie. O godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Wigilię Paschalną w Wielką Noc rozpoczniemy o godz. 22:00. Prosimy zabrać z sobą świece.
 7. W Wielki Piątek, tj. 7 kwietnia, obowiązuje nas post ścisły, oznaczający wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie się do jednego posiłku do syta. W Wielką Sobotę post nie obowiązuje. Zalecamy go jednak jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania nie odbędzie się Msza św. o godz. 6:30.
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Ewę Malinowską, l. 73 z Nowego
  1. śp. Henryka Behnke, l. 75 z Nowego
  1. śp. Romana Pasierbskiego, l. 83 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.