Niedziela Miłosierdzia Bożego (07.04.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. W I niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest w Kościele Katolickim Święto ku czci Bożego Miłosierdzia ustanowione w 2000 r. przez papieża Jana Pawła II podczas kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej.
 2. Zapraszamy dziś na wspólna modlitwę w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o 15.00 do naszej fary! Odśpiewamy Godzinki o Bożym Miłosierdziu i odmówimy Koronkę
 3. Przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na cele charytatywne,
 4. Parafialnemu Zespołowi Caritas przy parafii św. Mateusza w Nowem,wszystkim pracownikom, wolontariuszom i ofiarodawcom tej charytatywnej organizacji zaangażowanej w działalność dobroczynną, wyrażamy nasze uznanie i życzmy by Bóg bogaty w miłosierdzie obdarowywał Was radością i entuzjazmem niesionej pomocy innym oraz by nie zabrakło otwartości ludzkich serc wspierających dzieła Bożego Miłosierdzia! 
 5. Jutro, w poniedziałek liturgicznie obchodzona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,  (przeniesiona z 24 marca, w tym roku przypadająca w Wielki Poniedziałek) W liturgii obchodzona na 9 miesięcy przed uroczystością Bożego Narodzenia. Tego dnia czci się tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Decyzją Episkopatu Polski ustanowiono ten dzień – Dniem Świętości Życia. 
 • Na dodatkowej Mszy św. sprawowanej o godz. 9.30 będzie można przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego.
 1. Dzisiaj po mszy św. o 9.30 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sali św. Cecylii.  
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla klas ósmych szkoły podstawowej, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.                    
 3. Pogrzeby: w minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy 
 • śp. Mariusza Reszke l. 70 z Nowego;
 • śp. Krystyny Kipka o l.69 z Nowego
 • śp. Czesława Kosidło l. 81 z Twardej Góry
 • śp. Zenona Pawelczyk l. 68 z Nowego       
 • We wtorek o godz. 12.00 pogrzeb śp. Felicji Marii Derzewskiej-Narloch l. 90 z Nowego
  Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…