IX Niedziela Zwykła (02.06.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary i jej manifestację w czasie procesji Bożego Ciała. W sposób szczególny dziękujemy zaangażowanym przy dekoracji czterech ołtarzy, służbie liturgicznej, chórowi, panom radnym, szafarzom. Dziękujemy niosącym chorągwie i baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie trasy. Zachęcamy do trwania w oktawie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i sypania kwiatków podczas procesji Eucharystycznej wokół kościoła po wieczornych Mszach św.  do piątku włącznie.
 2. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, a w niedziele o godz. 15.00. 
 3. Ks. Emil zaprasza dzieci na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w poniedziałki i  piątki czerwca na 16.30. W najbliższy I Piątek Miesiąca szczególnie zaproszone są dzieci pierwszokomunijne, gdzie od godz. 16.00 powinny skorzystać ze spowiedzi św. 
 4. W poniedziałek ks. Emil zaprasza Wspólnotę Wojowników Maryi na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w salce św. Józefa 
 1.  W środę, 5 VI wspominamy w liturgii Kościoła św. Bonifacego, biskupa i męczennika. 
 2. Panu Organiście Piotrowi Motylińskiemu z okazji czterdziestych siódmych urodzin obchodzonych 5 VI składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożej łaski i opieki Matki Bożej oraz zadowolenia w życiu rodzinnym i zawodowym. Piękno muzyki liturgicznej, niech będzie zawsze odblaskiem dziękczynienia za dar Bożych talentów.
 3. W czwartek po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Zakończymy oktawę w piątek-Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 4.  W czwartek, 6 czerwca przypada 25 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie. Nabożeństwo o 10.00 na Górze JP II w Pelplinie , a o godz. 11..00 uroczysta Msza św. dziękczynna w bazylice katedralnej. 
 5. W sobotę wspominamy w liturgii Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa w parafii w Warlubiu o godz. 18.00
 6. Księża odwiedzą chorych w sobotę, 8 czerwca w godzinach przedpołudniowych
 7.  Nasza Wspólnota Róż Różańcowych  po raz kolejny wzięła udział w XII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasnej Górze, pod  hasłem „Ewangelizacja z różańcem”. Przed tym pielgrzymi nawiedzili sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pielgrzymkę zorganizowała p. Gabriela Słomińska, a duchową pieczą otoczył ks. Emil Zieńko.
 8. Ks. Patryk Jutrzenka Trzebiatowski wraz z młodzieżą z dekanatu i naszej parafii uczestniczył w XXVIII Spotkaniu Młodych w Lednicy 2000 pod hasłem „Wracaj do domu”. Dziękujemy za świadectwo wiary!
 9. Pogrzeby: w minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy 
 • śp. Adama Molus l. 61 z Inowrocławia
 • Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie…