IV Niedziela Wielkiego Postu (19.03.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Składamy wyrazy podziękowania za złożone ofiary.
 2. W piątki Wielkiego Postu drogi krzyżowe odbywają się:
  1. o godz. 16:30 dla dzieci;
  1. o godz. 17:30 dla dorosłych w kościele św. Mateusza;
  1. o godz. 19:15 dla młodzieży w kościele św. Maksymiliana.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Mateusza odbywają się nabożeństwa gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  1. w poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie, jak i dzień imienin naszego Księdza Prałata.
  1. w sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tej okazji o godz. 9:30 odbędzie się dodatkowa Msza św., zaś wieczorna Msza św. zostanie odprawiona z formularza o Zwiastowaniu Pańskim. Obecność na tej Mszy św. czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Tego dnia podczas każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajdują się broszury z formularzem i tekstami modlitw.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8. szkół podstawowych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
 6. Ponawiamy zaproszenie do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku przygotowaliśmy dwie trasy: św. Rocha (40,5 km) oraz św. Wojciecha (30,5 km). Jest to specyficzna forma modlitwy, odbywająca się podczas nocnej wędrówki. Forma drogi ma charakter przejścia indywidualnego, każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność, korzystając ze szczegółowego opisu trasy. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.pnowe.pl/edk, na oficjalnej stronie EDK oraz u ks. Patryka lub ks. Tomasza.
 7. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Monikę Krotowską, l. 89 z Nowego
  1. śp. Rafała Ronowskiego, l. 47 z Nowego
  1. śp. Zytę Biały, l. 69 z Nowego
  1. śp. Marię Malinowską, l. 97 z Twardej Góry (pogrzeb: poniedziałek, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.