IV niedziela Wielkiego Postu (14.03.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Niedzieli Laetare”, czyli „Niedzieli Radości”. Przypomina nam ona, że już niedługo nadejdzie radość ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Do świąt Wielkanocy zostały już bowiem tylko trzy tygodnie.
 2. Dzisiejsza kolekta miała charakter gospodarczy i rozpoczęła ona zbiórkę na pokrycie wkładu własnego w pracach remontowych w kościele św. Maksymiliana. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Kolekta z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 4. Ustały mrozy, dlatego wznawiamy możliwość korzystania z przykościelnej toalety. Będzie ona otwarta w każdą niedzielę od godz. 6:00 do zakończenia Mszy św. z udziałem dzieci.
 5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Mateusza odbywają się nabożeństwa gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwa te są transmitowane.
 6. Przy wyjściu z kościoła istnieje możliwość nabycia tzw. „paschalików” (są to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa). Koszt wynosi 5 PLN.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 18 marca o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 8. W piątek drogi krzyżowe odbędą się:
  • o godz. 16:30 dla dzieci;
  • o godz. 17:30 dla dorosłych;
 9. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17:30 wraz z Mszą św. o godz. 18:00 są transmitowane.
 10. Jeszcze dzisiaj przyjmujemy zgłoszenia na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Dziemianach. Dotychczas zgłosiło się 20 osób, dlatego, by zachować obowiązujące obostrzenia, musieliśmy zamówić autokar. Oznacza to, że jest jeszcze 5 wolnych miejsc. W związku z wyjazdem na EDK droga krzyżowa dla młodzieży w tym tygodniu nie odbędzie się.
 11. 19 marca w liturgii Kościoła przypada uroczystość św. Józefa. O godz. 9:30 odbędzie się dodatkowa Msza św. Jest to także dzień imienin ks. prał. Józefa Talkowskiego. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 12. Przypominamy, że do 23 marca do godz. 13:00 istnieje możliwość wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery itp.). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Prosimy o składanie zużytego sprzętu pod tzw. „Basztą”. Pełna lista sprzętu podlegającego zbiórce znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce „Ogłoszenia”.
 13. Chorych ze świąteczną posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Piątek, 2 kwietnia w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia przyjmujemy w biurze parafialnym bądź telefonicznie.
 14. Pomódlmy się za tych, którzy odeszli do Pana:
  • za śp. Feliksę Bewicz, l. 92, zam. w Sopocie
  • za śp. Stanisławę Zielińską, l. 87 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…