IV Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1.  IV Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w kościele jako Radości –  Lætare.  „Raduj się, Jerozolimo zbierzcie się wszyscy, którzy ją kochacie. Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni, weselcie się i nasycają u źródła waszej pociechy”. 
 2. 13 III, w środę przypada rocznica wyboru papieża FRANCISZKA (2013), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata! Pamiętajmy w naszych modlitwach o Namiestniku Chrystusowym na ziemi.  
 3. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa:
 • o godz. 16:30 dla dzieci 
 • o godz. 17.30 dla dorosłych
 1. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Emil Zieńko
 2. 15 marca będzie zorganizowane wydarzenie pod nazwą Droga Nocy. W naszej parafii rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w k-le św. Mateusza. Następnie podobnie jak w ubiegłym roku dla chętnych będą udostępnione dwie trasy do przejścia: trasa św. Wojciecha (30 km.) oraz św. Rocha (40 km.) Zapisy w biurze parafialnym. Wszelkie informacje u ks. Patryka.
 3. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, dla wszystkich, odbędzie się 22 marca po wieczornej Mszy św. Niech będzie to manifestacja naszej wiary i wierności wobec Chrystusowego Krzyża. Tego dnia nie będzie innych nabożeństw drogi krzyżowej 
 4. 24 marca w niedzielę palmową odbędzie się wyjazd młodzieży w tym roku przystępującej do sakrament bierzmowania  oraz pozostałych chętnych na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Kościerzynie. Zapisy u ks. Patryka.
 1. W sobotę, 23  marca br, sakrament pokuty w naszej parafii,  z udziałem księży dekanatu nowskiego przygotowujący nas do Wielkanocy. do południa w godzinach 8.30 – 9.30, 10.00 – 11.00  i po południu w godzinach 15.00 – 16.00, 17.00 – 18.00 Bardzo prosimy o solidarność w zagospodarowaniu tego terminu na sakrament pokuty i nie odkładania go na ostatni moment przedświąteczny. 
 2. Przed kościołem Caritas Parafialny rozprowadza  w cenie 11 zł świece – paschaliki wielkanocne symbolizujące światłość Chrystusa Zmartwychwstałego.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły ponadpodstawowych. Spotkanie jest obowiązkowe.
 4. 22 i 23 marca odbędą się rekolekcje GPS dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Rekolekcje GPS są obowiązkowe w przygotowaniu kandydatów do bierzmowania. Więcej informacji w najbliższym czasie
 5. Pogrzeby: W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
 • śp. Księdza Biskupa Seniora Piotra Krupę, emerytowanego biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej, l. 87
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…