IV Niedziela Wielkanocy (8.05.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza kolekta ma charakter gospodarczy. Składamy wyrazy podziękowania za złożone ofiary.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sali św. Cecylii na plebanii.
 3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywają się w niedziele o godz. 15:00, a w dni powszednie podczas Mszy św. wysłuchamy rozważań majowych na temat Eucharystii pt. „Maryja – Niewiasta Eucharystii”, a litanię loretańską odmawiamy bezpośrednio po liturgii.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  • w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
  • w piątek – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej (o godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się Msza św. z nabożeństwem fatimskim)
  • w sobotę – święto św. Macieja, apostoła
 5. Jutro o godz. 18:00 ks. bp Arkadiusz Okroj udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W tym roku sakrament ten przyjmą 82 osoby.
 6. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.
 7. W połowie maja małżeństwo nauczycieli pochodzące z Nowego powróci do leżącego niedaleko Kijowa Żytomierza z pomocą humanitarną. Jeśli ktoś pragnie ofiarować swoją pomoc, prosimy, aby złożył swoje dary w świetlicach Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Nowej lub ul. Myśliwskiej w dniach 9-13 maja. Dary te zostaną przekazane parafii Bożego Miłosierdzia, prowadzonej przez polskich księży. Organizatorom akcji zależy przede wszystkich na słodyczach dla najmłodszych parafian, a dla starszych – na żywności z długim terminem ważności oraz lekach (główne przeciwbólowych i przeciwgorączkowych).
 8. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Tadeusza Kilkowskiego, l. 61 z Nowego
  • śp. Gertrudę Karwasz, l. 80 z Nowego
  • śp. Jerzego Lubińskiego, l. 87 z Grudziądza (pogrzeb: poniedziałek, godz. 12:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…