IV Niedziela Wielkanocy (30.04.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. W minioną środę w Warlubiu spaleniu uległo użytkowe poddasze domu pięcioosobowej rodziny. Wychodząc z kościoła istnieje możliwość złożenia ofiary do puszki na pomoc dla ofiar pożaru.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla 1. klas ponadpodstawowych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedziele i w uroczystość NMP Królowej Polski o godz. 15:00. W dni powszednie natomiast podczas Mszy św. wysłuchamy rozważań majowych, a litanię loretańską odmówimy bezpośrednio po liturgii.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  1. we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  1. w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski (Msze św. według porządku niedzielnego; podczas Mszy św. o godz. 11:00 odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi, Matki Kościoła, za wolność Kościoła Chrystusowego)
  1. w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika
  1. w sobotę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  1. w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30;
  1. w pierwszy piątek – o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17:00 do 18:00. O godz. 17:30 Godzinki do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa;
  1. w pierwszą sobotę – o godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez zespół młodzieżowy „Tu i Teraz”.
 6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 w sali św. Cecylii na plebanii odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
 8. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Z tej racji nie odbędzie się Msza św. o godz. 12:30. Obowiązkowe próby dla dzieci przygotowujących się do tego wydarzenia odbędą się w środę, czwartek i piątek o godz. 15:30 (3-5 maja), a dla dzieci i rodziców pełniących funkcje liturgiczne w piątek o godz. 16:15. I spowiedź św. odbędzie się w sobotę o godz. 16:00.
 9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej www.seminariumpelplin.pl.
 10. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszego zmarłego:
  1. śp. Brunona Badzionga, l. 89 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.