IV Niedziela Wielkanocy (25.04.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Od ponad miesiąca po zakończeniu Mszy św. odmawiamy modlitwę do św. Józefa. Aby ułatwić wspólną modlitwę osobom, które niedowidzą wyświetlanego tekstu oraz by umożliwić modlitwę indywidualną w domu, przygotowaliśmy obrazki z wizerunkiem św. Józefa oraz modlitwą. Wychodząc z kościoła, można je zabrać ze sobą.
 2. Parafialny Zespół Caritas informuje, że z magazynu obok Urzędu Pracy będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD). Wydawanie odbędzie się według nazwisk osób zaczynających się na litery:
  • Od „A” do „Ł” – 26 kwietnia (poniedziałek) od 13:00 do 16:00
  • Od „M” do „Ż” – 27 kwietnia (wtorek) od 13:00 do 16:00
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 29 kwietnia o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 4. W czwartek w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 5. 2 maja w kościele św. Mateusza odbędą się uroczystości I Komunii św. Będą one miały miejsce w trzech grupach o godz. 9:30, 11:00 i 12:30. Przyjęte na ten czas intencje Mszy św. zostaną odprawione w kościele św. Maksymiliana. Prosimy jednocześnie o udzielenie dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom pierwszeństwa wstępu do kościoła i udanie się na Msze św. do kościoła św. Maksymiliana. Wszystkie trzy uroczystości będą transmitowane i dostępne na stronie internetowej parafii oraz na Facebooku. Przypominamy, że na wtorek i czwartek zaplanowaliśmy próby przed uroczystością I Komunii św., a na sobotę nabożeństwo pokutne z I spowiedzią świętą.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. Comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowywana przez zespół „Tu i Teraz” odbędzie się tydzień później, 8 maja.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 1 maja w godzinach przedpołudniowych.
 8. Również w sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do soboty bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15:00 wobec Najświętszego Sakramentu będziemy odmawiali litanię loretańską.
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Józefa Koseckiego, l. 88 z Nowego
  • śp. Zofię Opacką, l. 80 z Nowego
  • śp. Irenę Wotkowską, l. 82 z Nowego
  • śp. Artura Ciesielskiego, l. 45 z Morzeszczyna
  • śp. Ewę Klikowicz, l. 64 z Twardej Góry
  • śp. Ryszarda Gapińskiego, l. 57 z Nowego
  • śp. Artura Bewicza, l. 68 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 1000)
  • śp. Marka Strehlau, l. 60 z Bochlina (pogrzeb: wtorek, godz. 1200)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…