III niedziela zwykła (24.01.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Niech w naszych domach i rodzinach będzie to dodatkowa okazja do celebracji słowa Pana i pogłębionej refleksji nad nim.
 2. Zakończymy dzisiaj wizyty duszpasterskie. Od godz. 14.00 kolędować będziemy na ulicach: Zielonej, Brzozowej, Jesionowej i Jana Pawła II. Podczas tegorocznych kolęd odwiedziliśmy razem 443 rodziny, co daje ok. 15% naszej parafii. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, przeprowadzone rozmowy i złożone ofiary na potrzeby parafii.
 3. Od jutra biuro parafialne czynne jest o standardowych godzinach, tj. od poniedziałku do środy od 16.00 do 17.30 i od czwartku do soboty od godz. 8.00 do 10.00.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • we wtorek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w czwartek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 28 stycznia o godz. 19.00, w kościele św. Mateusza. Od tego spotkania rezygnujemy z transmisji on-line. Spotkania będą jednak nagrywane i udostępniane w formie audio w serwisie YouTube w każdy czwartek o godz. 21.00. Link do nagrań dostępny będzie na stronie internetowej oraz na Facebooku.
 6. W polskiej tradycji kolędy podczas liturgii można wykonywać do Święta Ofiarowania Pańskiego. Tegoroczny czas śpiewania kolęd pragniemy podsumować koncertem, dlatego wraz z zespołem młodzieżowym „Tu i Teraz” zapraszamy serdecznie na koncert kolęd w sobotę, 30 stycznia o godz. 19:00 w kościele św. Maksymiliana. Koncert ten będzie transmitowany.
 7. 2 lutego odbędzie się poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Nabożeństwo odbędzie się w grupach. Dzieci z klasy IIIA – o godz. 16.00, IIIB – o godz. 16.30, IIIC – o godz. 17.00. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w świece. Zgodnie z tradycją, najlepszym wyborem jest przynieść świecę chrzcielną dziecka. W poniedziałek na stronie internetowej pojawią się szczegółowe informacje dotyczące kolejnych etapów przygotowania do uroczystości I Komunii.
 8. Odeszli do Pana:
  • śp. Marianna Wojciechowska, l. 87 z Twardej Góry
  • śp. Zygmunt Gwizdała, l. 74 z Nowego
  • śp. Krzysztof Wojnicki, l. 55 z Nowego
  • śp. Elżbieta Tabor, l. 76 ze Świecia
  • śp. Janina Hinc, l. 70 z Nowego
  • śp. Krystyna Leszczyk, l. 66 z Przyn

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…