III Niedziela zwykła (23.01.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Niech w naszych domach i rodzinach będzie to dodatkowa okazja do celebracji słowa Pana i pogłębionej refleksji nad nim.
 2. Zapraszamy serdecznie na koncert kolęd zespołu „Tu i teraz”, który odbędzie się 31 stycznia o godz. 19:00 w kościele św. Maksymiliana.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • w środę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 4. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej nadal można składać wnioski na żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (FEAD). Próg dochodowy wynosi 1707,20 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1320,00 PLN na osobę w rodzinie. Wnioski można składać w godzinach przyjmowania interesantów.
 5. 2 lutego (tj. środa) o godz. 17:00 odbędzie się poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w świece. Zgodnie z tradycją, najlepszym wyborem będzie świeca chrzcielna dziecka. Przypominamy jednocześnie o dostarczeniu do ks. Tomasza przez rodziców tych dzieci, które zostały ochrzczone poza naszą parafią zaświadczenia o przyjęciu przez nie chrztu. Bez stwierdzenia chrztu św. nie jest możliwe przyjmowanie innych sakramentów.
 6. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Łucję Zielińską, l. 94 z Nowego
  • śp. Gertrudę Ścisłowską, l. 92 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 10:00)
  • śp. Edmunda Szczeblewskiego, l. 62 z Kończyc (pogrzeb: wtorek, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…