III Niedziela Wielkiego Postu (20.03.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiejsza kolekta zostanie przekazana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 w kościele św. Mateusza odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych ponadpodstawowych oraz tych, którzy w maju mają przyjąć bierzmowanie.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Mateusza odbywają się nabożeństwa gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 4. W związku z wojną, która toczy się w Ukrainie Caritas Diecezji Pelplińskiej włączyła się w działania charytatywne związane z pomocą humanitarną. Również nasz Parafialny Zespół Caritas pragnie włączyć się w dzieło pomocy. Potrzebne rzeczy, które będą przekazane zarówno na terytorium Ukrainy, jak i uchodźcom przebywającym w Polsce to: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne, odzież (nowa), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, słodycze wysokokaloryczne, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. Wszystkie środki pomocy można składać w tzw. „Baszcie” (Caritas parafialna) każdego dnia w godzinach od 8:00 do 13:00.
 5. 25 marca w liturgii Kościoła przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godz. 9:30 odbędzie się dodatkowa Msza św. Tego dnia podczas każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajdują się broszury z formularzem i tekstami modlitw. Tego dnia również nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Z uwagi na trwającą agresję zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. W związku z powyższym Msza św. o godz. 18:00 zostanie odprawiona w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji, a na zakończenie Mszy św. w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W piątek nabożeństwa drogi krzyżowej odbywają się:
  • o godz. 16:30 dla dzieci;
  • o godz. 17:30 dla dorosłych w kościele św. Mateusza;
  • o godz. 19:30 dla młodzieży w kościele św. Maksymiliana.
 8. W związku ze zbiórką elektrośmieci prowadzoną w całej Polsce przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic sp. z o. o. informujemy, że do 1 kwietnia do godz. 13:00 istnieje możliwość wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery itp.). W tym roku przychody z akcji zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym w wyniku toczącej się w Ukrainie wojnie. Prosimy o składanie zużytego sprzętu pod tzw. „Basztą”, będącą siedzibą Caritas parafialnej.
 9. W uwagi na wzrost opłat za wywóz śmieci od 21 marca wysokość opłaty pokładnego, prolongaty (czyli ponowienia) oraz rezerwacji miejsca na cmentarzu wynosi 30 PLN za rok. Prosimy jednocześnie o bieżące regulowanie zaległych opłat z tym związanych.
 10. Ponawiamy zaproszenie na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która zostanie poprzedzona Mszą św. 8 kwietnia o godz. 20:00 w kościele św. Mateusza. Dla wszystkich osób niezdecydowanych oraz pragnących dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę internetową parafii do zakładki „EDK” (www.pnowe.pl/edk). Znajdują się tam wszystkie istotne informacje oraz odnośnik prowadzący bezpośrednio do zapisów.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Zygfryda Blutkę, l. 62 z Nowego
  • śp. Ewę Burczykowską, l. 54 ze Zdrojewa
  • śp. Kazimierza Wilgorskiego, l. 67 z Nowego (pogrzeb: czwartek, godz. 11:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…