III Niedziela Wielkanocy (1.05.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Ponieważ dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Msze św. dla wszystkich parafian o godz. 11:00, 12:30 oraz 17:00 zostaną odprawione w kościele św. Maksymiliana.
 2. Dzieci z klas III szkoły podstawowej rozpoczynają dzisiaj Biały Tydzień. Msze św. w dni powszednie o godz. 18:00, a we wtorek i w niedzielę o godz. 12:30. W Białym Tygodniu, w środę, 4 maja, po Mszy św. wieczornej będzie możliwość złożenia zamówień na zdjęcia i film u pana fotografa.
 3. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w tym miesiącu odbędzie się wyjątkowo w przyszłą niedzielę, 8 maja, po Mszy św. o godz. 9:30.
 4. Rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwa majowe. W niedziele i w uroczystość NMP Królowej Polski o godz. 15:00. W dni powszednie natomiast podczas Mszy św. wysłuchamy rozważań majowych na temat Eucharystii pt. „Maryja – Niewiasta Eucharystii”, a litanię loretańską odmówimy bezpośrednio po liturgii.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski (Msze św. według porządku niedzielnego)
  • w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika
  • w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 6. We wtorek, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski podczas Mszy św. o godz. 11:00 odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi, Matki Kościoła za wolność Kościoła Chrystusowego.
 7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30;
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17.00 do 18.00. O godz. 17:30 Godzinki do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa;
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez zespół młodzieżowy „Tu i Teraz”.
 8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 9. Spotkanie dla bierzmowanych z pierwszych klas ponadgimnazjalnych odbędzie się w czwartek i piątek o godzinie 18:30 w kościele św. Mateusza.
 10. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie miała charakter gospodarczy.
 11. W poniedziałek, 9 maja o godz. 18:00 ks. bp Arkadiusz Okroj udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 12. Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Romana Chyła, l. 65 ze Zdrojewa
  • śp. Wojciecha Langowskiego, l. 49 z Nowego
  • śp. Tadeusza Kilkowskiego, l. 61 z Nowego (pogrzeb: czwartek, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…