III Niedziela Wielkanocna (14.04.2024)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. W dniach 14 – 20 kwietnia 2024 r. przeżywamy XVI Ogólnopolski Tydzień  Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, Tegoroczne hasło brzmi: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”i otwiera Tydzień  VIII Narodowego Czytania Pisma Świętego. W tym roku do lektury wybrano teksty DZIEJÓW APOSTOLSKICH.
 2. Wspólnocie Kręgu Biblijnego przy parafii w Nowem,w 4 roku istnienia  życzymy mocy darów Ducha Świętego w przybliżaniu Słowa Życia jakim jest Biblia. Zachęcamy do  licznego spotykania się na wyjaśnianiu Pisma świętego w każdą środę po wieczornej Mszy św. w salce św. Józefa na plebanii.  
 3. Serdecznie gratulujemy uczniowi VII klasy podstawowej w Nowem Maciejowi Świtale zajęcia  II miejsca na XVIII  Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie.
 4. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczną się i trwać będą przez cały tydzień Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele     
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla klas ósmych szkoły podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 2. Ks. Patryk zaprasza w przyszłą niedzielę, 21 kwietnia br.  młodzież z klas I ponadpodstawowych mających przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej 22 maja br. z rąk Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny, na spotkanie formacyjne, obowiązkowe rozpoczynające się Mszą św. o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana. 
 3. Ks. Emil zaprasza w poniedziałek, 15 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie wspólnoty Wojowników Maryi.
 4. Trwając w okresie wielkanocnym pamiętajmy o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 
 5.  Bardzo prosimy o nie wysypywanie odpadów budowlanych i innych śmieci na posesji przy cmentarzu!
 6. Pogrzeby: W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy:
 • śp. Felicję Marię Derzewską – Narloch l. 90 z Nowego
 • śp. Zdzisława Strelau l.73 z Nowego
 • śp. Adama Kubackeigo l. 57 z Tryla 
 • W poniedziałek o godz. 10.00 pogrzeb śp. Ryszarda Nowak l. 65 z Tryla; 
 • W środę o godz. 10.00 śp. Wandy Janer l. 86 z Nowego; o godz. 12.00 śp. Heleny Grzonkowskiej l. 88 z Dolnych morgów
 • W czwartek o godz. 12.00 pogrzeb śp. Władysławy Gracek l. 91 z Nowego.
 • Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…