III Niedziela Adwentu (12.12.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Dziś III Niedziela Adwentu nazywana Niedzielą „Gaudete”. Dziś możemy używać szat liturgicznych koloru różowego, oznaczającego radość z bliskiego już przyjścia Chrystusa. Zachęcamy do udziału w roratach, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 i w soboty o godz. 7:00.
 2. W ubiegłą środę odbyło się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Dzieci, które z powodu choroby były nieobecne na nabożeństwie, prosimy o odbiór medalików w zakrystii po każdej Mszy św.
 3. Trwa akcja „Napełnij worek św. Mikołaja”. Skrzynia będzie ustawiona w kościele do 17 grudnia (piątek). Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 18 grudnia (sobota). Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcję.
 4. W liturgii rozpoczynającego się tego będziemy obchodzić:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 5. W najbliższych tygodniach zbiórki kandydatów na ministrantów będą odbywały się w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30.
 6. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami, 24 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 7. Spowiedź przed Świętami w naszej parafii z udziałem księży z dekanatu odbędzie się 18 grudnia (tj. sobota) w godzinach 9:00-10:00 oraz 16:30-17:30.
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Jana Karcz, l. 85 z Nowego
  • śp. Gertrudę Wilma, l. 85 z Nowego
  • śp. Jana Tubaja, l. 81 z Bochlina
  • śp. Janinę Wojciechowską, l. 88 z Nowego (pogrzeb: wtorek, godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…