II Niedziela zwykła (16.01.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Podczas tegorocznych kolęd odwiedziliśmy 581 rodzin, co daje ok. 19% naszej parafii. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, przeprowadzone rozmowy i złożone ofiary na potrzeby parafii.
 2. Zapraszamy serdecznie na koncert kolęd zespołu „Tu i teraz”. Termin koncertu uległ zmianie. Koncert odbędzie się 31 stycznia o godz. 19:00 w kościele św. Maksymiliana.
 3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 4. W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który jest cyklicznym świętem ekumenizmu. Z tej okazji Msze św. we wtorek zostaną odprawione według formularza o jedność chrześcijan. Zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie o łaskę pojednania rodziny chrześcijańskiej.
 5. W piątek i sobotę obchodzimy w Polsce Dzień Babci i Dzień Dziadka. W te dni po Mszach św. odprawimy nabożeństwo ku czci Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP i dziadków Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. 2 lutego (tj. środa) o godz. 17:00 odbędzie się poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w świece. Zgodnie z tradycją, najlepszym wyborem będzie świeca chrzcielna dziecka. Przypominamy jednocześnie o dostarczeniu do ks. Tomasza przez rodziców tych dzieci, które zostały ochrzczone poza naszą parafią zaświadczenia o przyjęciu przez nie chrztu. Bez stwierdzenia chrztu św. nie jest możliwe przyjmowanie innych sakramentów.
 7. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Helenę Otlewską, l. 98 z Nowego
  • śp. Justynę Bizewską, l. 45 z Bochlina

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…