II niedziela Wielkiego Postu (28.02.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 4 min.
 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Mateusza odbywają się nabożeństwa gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwa te są transmitowane.
 2. Parafialny Zespół Caritas informuje, że z magazynu obok Urzędu Pracy będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (FEAD). Wydawanie odbędzie się według nazwisk osób zaczynających się na litery:
  • Od „A” do „G” – 3 marca (środa) od 10:00 do 13:00
  • Od „H” do „N” – 4 marca (czwartek) od 8:00 do 11:00
  • Od „O” do „Ż” – 5 marca (piątek) od 13:00 do 16:00
 3. W czwartek w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 4 marca o godz. 19:00, w kościele św. Mateusza.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek  – Msze św. połączone z modlitwami dziękczynienia za powołanych z prośbą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17.00 do 18.00. O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Roberta Brocę z zespołem młodzieżowym „Tu i Teraz”.
 6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 6 marca w godzinach przedpołudniowych.
 7. W piątek drogi krzyżowe odbędą się:
  • o godz. 16:30 dla dzieci, które nie przygotowują się do I Komunii św.;
  • o godz. 17:30 dla dorosłych;
  • o godz. 19:15 dla młodzieży w kościele św. Maksymiliana.
 8. Dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. drogi krzyżowe odbywają się w grupach zgodnie z harmonogramem podanym w ubiegłym tygodniu.
 9. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17:30 oraz Msza św. o godz. 18:00 są transmitowane.
 10. Trwamy w Roku św. Józefa, dlatego 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Józefa, którą będziemy odmawiali codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po sumie parafialnej. Potrwa ona do 18 marca. Jednocześnie od 10 marca aż do zakończenia roku św. Józefa, czyli do 8 grudnia 2021 r., po Mszy św. zamiast modlitwy do św. Michała Archanioła, będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa.
 11. 19 marca w Dziemianach odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20:00. Jest to Droga Krzyżowa, która liczy ok. 30 km, pokonuje się ją w skupieniu i samotności. Więcej informacji udzielą oraz zgłoszenia przyjmują ks. Robert (tel. 512 486 595) i ks. Tomasz (tel. 797 721 701). Zapewniamy transport.
 12. W związku ze zbiórką elektrośmieci prowadzoną w całej Polsce przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic sp. z o. o. informujemy, że do 23 marca do godz. 13:00 istnieje możliwość wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery itp.). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Prosimy o składanie zużytego sprzętu pod tzw. „Basztą”. Pełna lista sprzętu podlegającego zbiórce znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce „Ogłoszenia” (lub: kliknij tutaj).
 13. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego (numer KRS 0000252333). Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.
 14. W “Strefie Rodziny” na naszej stronie internetowej pojawiła się gra edukacyjna “Idę do I Komunii św.”. Jest to pomoc skierowana przede wszystkim do dzieci przygotowujących się do I Komunii św., ale może to być również okazja do wspólnej zabawy dla wszystkich dzieci i rodzin.
 15. Odeszli do Pana:
  • śp. Barbara Lemańczyk, l. 58 z Nowego
  • śp. Zofia Kleina-Turzyńska, l. 98 z Nowego
  • śp. Norbert Wojanowski, l. 71, zam. w Grudziądzu (pogrzeb: czwartek, 4 marca o godz. 10:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…