II Niedziela Wielkiego Postu (13.03.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Dzisiejsza kolekta ma charakter gospodarczy. Dziękujemy za złożone ofiary. Kolekta z przyszłej niedzieli zostanie przekazana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 2. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Mateusza odbywają się nabożeństwa gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku głosi je ks. Damian Florczak, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Mątawach.
 4. 10 marca rozpoczęliśmy nowennę do św. Józefa. Odmawiamy ją codziennie po Mszach św. wieczornych, a dzisiaj – po sumie parafialnej. Zapraszamy do wzięcia udziału w modlitwie.
 5. W związku z wojną, która toczy się w Ukrainie Caritas Diecezji Pelplińskiej włączyła się w działania charytatywne związane z pomocą humanitarną. Również nasz Parafialny Zespół Caritas pragnie włączyć się w dzieło pomocy. Potrzebne rzeczy, które będą przekazane zarówno na terytorium Ukrainy, jak i uchodźcom przebywającym w Polsce to: koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace, środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne, odzież (nowa), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, słodycze wysokokaloryczne, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. Wszystkie środki pomocy można składać w tzw. „Baszcie” każdego dnia w godzinach od 8:00 do 13:00.
 6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że z magazynu obok Urzędu Pracy będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021. Wydawanie odbędzie się według nazwisk osób zaczynających się na litery:
  • od „A” do „Ł” – 14 marca (poniedziałek) od 13:00 do 16:00;
  • od „M” do „Ż” – 15 marca (wtorek) od 12:00 do 15:00.
 7. W piątek nabożeństwa drogi krzyżowej odbywają się:
  • o godz. 16:30 dla dzieci;
  • o godz. 17:30 dla dorosłych w kościele św. Mateusza;
  • o godz. 19:30 dla młodzieży w kościele św. Maksymiliana.
 8. W sobotę, 19 marca, przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie, jak i dzień imienin naszego Księdza Prałata. Z tej racji Msza św. wieczorna zostanie odprawiona według formularza z uroczystości św. Józefa. Mimo to, udział w tej liturgii czyni zadość obowiązkowi niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.
 9. W przyszłą niedzielę, 20 marca, po Mszy św. o godz. 12:30 w kościele św. Mateusza odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych ponadpodstawowych oraz tych, którzy w maju mają przyjąć bierzmowanie.
 10. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. 8 kwietnia o godz. 20:00 w kościele św. Mateusza. Trasa liczy 40,5 km. Jest to specyficzna forma modlitwy, odbywająca się podczas nocnej, samodzielnej wędrówki. Więcej informacji na stronie internetowej EDK (www.edk.org.pl) oraz u ks. Roberta lub ks. Tomasza.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszego zmarłego:
  • śp. Kazimierza Malewskiego, l. 87 z Nowego
  • śp. Zygfryda Blutka, l. 62 z Nowego (pogrzeb: sobota, godz. 11:00)

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…