II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego (16.04.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na cele charytatywne naszej diecezji.
 2. Dzisiaj o godz. 15:00 odbędzie się nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:30 odbędzie się błogosławieństwo świec dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
 4. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla 1. klas ponadpodstawowych w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Przypominamy, że w każdy piątek od godz. 17:00 istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu z posługą kapłana w konfesjonale od godz. 17:30.
 6. Przypominamy również, że zgodnie z Regulaminem cmentarza po upływie 20 lat od daty ostatniego pogrzebu upływa prawo do dysponowania grobem. Po jego wygaśnięciu miejsce grzebalne przechodzi do dyspozycji Administratora, który nie ma obowiązku powiadamiania o tym Dysponenta grobu. Przedłużenia prawa do dysponowania grobem (tzw. prolongaty) można dokonać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Wysokość opłaty wynosi 30 PLN za rok. Pokrywa ona m.in. opłatę za wywóz śmieci, wykorzystanie bieżącej wody oraz koszty związane z administracją.
 7. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Tadeusza Zielińskiego, l. 73 z Nowego
  1. śp. Mariannę Michałek, l. 83 ze Zdrojewa
  1. śp. Jana Zimnego, l. 84 z Nowego
  1. śp. Gabrielę Kocisz, l. 92 z Nowego
  1. śp. Danutę Gardzielewską, l. 70 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.