II Niedziela Adwentu (6.12.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Trwamy w okresie Adwentu. Zachęcamy zatem do udziału w roratach, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 i w soboty o godz. 7.00. Z uwagi na przedłużenie do 27 grudnia restrykcji dotyczących sprawowania kultu religijnego, roraty w tradycyjnej formie z udziałem dzieci musiały zostać zawieszone. Nie chcemy jednak rezygnować z możliwości duchowego przygotowania dzieci do Świąt Narodzenia Chrystusa Pana, dlatego przygotowaliśmy interaktywny kalendarz adwentowy. Ks. Tomasz przygotowuje na bieżąco zarówno tematyczne gry, jak i wezwanie do czynienia dobra na każdy dzień Adwentu. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to przygotowanie do jak najbardziej owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła będzie możliwość nabycia świec na stół wigilijny i kalendarzy na rok 2021. W organistówce natomiast można zaopatrzyć się w opłatek. Pan organista w tym roku nie rozprowadza opłatków bezpośrednio do naszych mieszkań.
 3. W ramach akcji „Napełnij worek św. Mikołaja” przy wyjściu z kościoła dla osób chętnych młodzież rozdaje karteczki z wypisanymi produktami spożywczymi, które należy zakupić i przynieść do skrzyni w kościele do 20 grudnia. Produkty można wylosować także na naszej stronie internetowej. Paczki z artykułami spożywczymi trafią do najuboższych rodzin z naszej parafii. Z góry dziękujemy za okazaną dobroć i zaangażowanie w dzieło miłosierdzia naszej wspólnoty parafialnej.
 4. „Caritas” parafialna informuje, że w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowem można składać wnioski na żywność w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD). Podwyższeniu uległy kryteria dochodowe uprawniające do skorzystania z pomocy społecznej: 1542,20 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 1161,60 PLN dla osoby w rodzinie.
 5. Zakończona została wycinka drzew na cmentarzu, dokonana przez wyspecjalizowaną firmę „DRWAL”. Koszt wycinki wyniósł 26 000 PLN. Bóg zapłać p. Grzegorzowi Zielińskiemu wraz z pracownikami za porządkowanie cmentarza po wycince, a p. Zygmuntowi Śmigierskiemu za użyczenie transportu.
 6. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek (7 grudnia) św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
 7. We wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 9.30.
 8. Również we wtorek przypada 8. rocznica ingresu biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji naszego biskupa diecezjalnego.
 9. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 10 grudnia o godz. 19.00, w kościele św. Mateusza.
 10. Zaplanowane na 8 grudnia pobłogosławienie medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w pierwszą niedzielę po powrocie do szkół dzieci z klas III.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
  • śp. Scholastykę Blutka, l. 56 z Nowego
  • śp. Adama Rogowskiego, l. 89 z Nowego
  • śp. Stanisławę Sitarek, l. 90 z Tczewa
  • śp. Henryka Guzmann, l. 61 z Nowego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…