II Niedziela Adwentu (5.12.2021 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 2 min.
 1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W związku z tym przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na ww. cel.
 2. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Kto jeszcze nie ma opłatka, może zaopatrzyć się w niego po każdej Mszy św. w organistówce.
 3. W Adwencie Msze św. wieczorne o godz. 17:30. Są to jednocześnie tzw. Msze św. roratnie. Do udziału w nich zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci, a przede wszystkim dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. W sobotę roraty o godz. 7:00. Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej parafii dostępny jest internetowy kalendarz adwentowy, pomocny dzieciom w przygotowaniu się na święta Bożego Narodzenia.
 4. Zgodnie z praktyką minionych lat młodzież naszej parafii pragnie przeprowadzić akcję „Napełnij worek św. Mikołaja”. Po Mszach świętych młodzież rozdaje karteczki z wypisanymi produktami, które należy zakupić i przynieść do skrzyni w kościele. Można również skorzystać z dostępnej na stronie internetowej parafii aplikacji losującej. Skrzynia będzie ustawiona w kościele od 6 grudnia (poniedziałek) do 17 grudnia (piątek). Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 18 grudnia (sobota). Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcję.
 5. Dzisiaj o godz. 15:00 w salce św. Józefa na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca.
 6. Trwa nabór do liturgicznej służby ołtarza. Wszystkich chłopców, którzy pragną rozpocząć lub wznowić służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy do zapisania się bezpośrednio u ks. Tomasza.
 7. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 9:30.
 8. Będzie to jednocześnie ostatni dzień Roku św. Józefa, dlatego po każdej Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi.
 9. Również w środę podczas Mszy św. o godz. 17:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. Jako parafia zapewniamy medaliki dla każdego dziecka, jakkolwiek istnieje możliwość zaopatrzenia w nie dzieci we własnym zakresie.
 10. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami, 24 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  • śp. Zofię Dembicką, l. 90 ze Zdrojewa
  • śp. Jana Karcz, l. 85 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 1000)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…