I Niedziela Wielkiego Postu (26.02.2023 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP oraz biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, wychodząc z kościoła, można złożyć ofiarę do puszki na rzecz pomocy poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 8. szkoły podstawowej, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  1. w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:30;
  1. w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 17:30, a do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania do godz. 18:00. O godz. 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa;
  1. w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez zespół młodzieżowy „Tu i Teraz”.
 4. W piątki Wielkiego Postu drogi krzyżowe odbywają się:
  1. o godz. 16:30 dla dzieci;
  1. o godz. 17:30 dla dorosłych w kościele św. Mateusza;
  1. o godz. 19:15 dla młodzieży w kościele św. Maksymiliana.
 5. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominali: w sobotę – święto św. Kazimierza, królewicza.
 6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Mateusza odbywać się będą nabożeństwa gorzkich żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Patryk Jutrzenka Trzebiatowski.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9:30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sali św. Cecylii na plebanii.
 9. Osoby, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a nie przyjęły sakramentu bierzmowania zapraszamy na weekendowe rekolekcje „Pełnia Życia” w dniach 17-19 marca br. w Bysławku, k. Tucholi. Zapisy do 10 marca. Więcej informacji można znaleźć na plakacie znajdującym się w gablocie.
 10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.
 11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych:
  1. śp. Marię Kamińską, l. 86 z Przyn
  1. śp. Elzę Wysocką, l. 80 z Nowego
  1. śp. Ryszarda Gackowskiego, l. 80 z Nowego
  1. śp. Henryka Opackiego, l. 75 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 10:00)
  1. śp. Annę Wilczarską, l. 75 z Nowego (pogrzeb: środa, godz. 12:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.