I Niedziela Adwentu (29.11.2020 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Rozpoczęliśmy Adwent oraz nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.
 2. Zachęcamy zatem do udziału w roratach, które będą odbywały się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 i w soboty o godz. 7.00. Z uwagi na przedłużenie do 27 grudnia restrykcji dotyczących sprawowania kultu religijnego, roraty w tradycyjnej formie z udziałem dzieci muszą zostać zawieszone. Nie chcemy jednak rezygnować z możliwości duchowego przygotowania dzieci do Świąt Narodzenia Chrystusa Pana, dlatego przygotowaliśmy interaktywny kalendarz adwentowy, który od poniedziałku będzie dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Zawiera on zarówno tematyczne gry, jak i wezwanie do czynienia dobra na każdy dzień Adwentu. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to przygotowanie do jak najbardziej owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
 3. Po każdej Mszy św. podczas wyjścia z kościoła będzie możliwość nabycia świec na stół wigilijny. W organistówce natomiast można zaopatrzyć się w opłatek. Pan organista w tym roku nie będzie rozprowadzał opłatków bezpośrednio do naszych mieszkań.
 4. W ramach akcji „Napełnij worek św. Mikołaja” przy wyjściu z kościoła dla osób chętnych młodzież rozdaje karteczki z wypisanymi produktami spożywczymi, które należy zakupić i przynieść do skrzyni w kościele do 20 grudnia. Paczki z artykułami spożywczymi trafią do najuboższych rodzin z naszej parafii. Z góry dziękujemy za okazaną dobroć i zaangażowanie w dzieło miłosierdzia naszej wspólnoty parafialnej. Okazja do zabrania ze sobą karteczki będzie również za tydzień.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
  • w pierwszy czwartek  – Msze św. połączone z modlitwami dziękczynienia za powołanych z prośbą o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele.
  • w pierwszy piątek – o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 17.00 do 17.30. O godz. 17.00 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a o 17.30 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
  • w pierwszą sobotę – o godz. 6.30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20.00 w kościele św. Maksymiliana adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Roberta Brocę z zespołem młodzieżowym „Tu i Teraz”.
 6. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek (30 listopada) święto św. Andrzeja, apostoła
  • w czwartek (3 grudnia) św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek, 3 grudnia o godz. 19.00, w kościele św. Mateusza. Materiały, którymi posługujemy się podczas spotkań znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce „Krąg Biblijny”.
 8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 5 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Z powodu zaostrzonych obostrzeń w tym tygodniu będziemy telefonicznie potwierdzali swoją obecność.
 9. W przyszłą niedzielę comiesięczne spotkanie oraz zaplanowane na sobotę spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca nie odbędą się.
 10. Zaplanowane na 8 grudnia pobłogosławienie medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w pierwszą niedzielę po powrocie do szkół dzieci z klas III.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
  • śp. Teresę Nawrocką, l. 73 z Bochlina
  • śp. Marię Kordecką, l. 92 z Bochlina
  • śp. ks. Tomasza Krajnę, l. 48, byłego wikariusza naszej parafii

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…