I Niedziela Adwentu (27.11.2022 r.)

Przeczytanie tego tekstu zajmie Ci ok. 3 min.
 1. Po każdej Mszy św., wychodząc z kościoła, istnieje możliwość nabycia świec na stół wigilijny.
 2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy celebrowali: w środę – święto św. Andrzeja, Apostoła; w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 3. Rozpoczęliśmy Adwent. Od poniedziałku Msze św. wieczorne o godz. 17:30. Będą to jednocześnie roraty dla dzieci. W sobotę roraty o godz. 7:00, po których wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na wspólne śniadanie.
 4. W czasie Adwencie spotkania Kręgu Biblijnego odbywać się będzie o godz. 18:15 w sali św. Józefa na plebanii.
 5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: w pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą dziękczynną za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania do służby w Kościele o godz. 17:00; w pierwszy piątek – o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. od 16:30 do 17:30. O godz. 17:00 Godzinki o Bożym Miłosierdziu, a Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo o godz. 7:00; w pierwszą sobotę – o godz. 6:30 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 20:00 w kościele św. Maksymiliana odbędzie się apel modlitewny prowadzony przez zespół „Tu i teraz”.
 6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 3 grudnia w godzinach przedpołudniowych. Już dzisiaj informujemy, że w biurze parafialnym można zgłaszać chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed świętami, 24 grudnia.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w salce św. Józefa na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca.
 8. P. Jadwiga Wiśniewska organizuje wyjazd do Torunia na 31. rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 3 grudnia o godz. 8:00 z Placu św. Rocha. Powrót ok. godz. 19:00. Koszt wynosi 10 PLN, wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy pod numerem tel. 52 328 10 30 lub 511 138 316.
 9. Zgodnie z praktyką minionych lat młodzież naszej parafii pragnie przeprowadzić akcję „Napełnij worek św. Mikołaja”. W II i III Niedzielę Adwentu (4 i 11 grudnia) po Mszach świętych będzie możliwość wylosowania woreczków z wypisanymi produktami, które należy zakupić i złożyć do skrzyni w kościele. Skrzynia będzie ustawiona przy bocznym ołtarzu od 5 grudnia (poniedziałek) do 16 grudnia (piątek). Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 17 grudnia (sobota). Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.
 10. 8 grudnia podczas Mszy św. o godz. 17:30 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Uprzejmie prosimy o zaopatrzenie w nie swoje dzieci.
 11. W dniach od 17 do 25 lipca 2023 r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Włoch. W programie m. in. zwiedzanie Rzymu, Watykanu, Asyżu, Wenecji, Loreto, San Giovanni Rotondo oraz wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. Wszyscy zainteresowani pielgrzymką do Włoch proszeni są, aby do 15 grudnia wpłacić zaliczkę. Wszelkie informacje o wyjeździe oraz zapisy dostępne u ks. Patryka.
 12. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych zmarłych: śp. Krzysztofa Kamińskiego, l. 57 z Grudziądza; śp. Danutę Szarmach, l. 56 z Nowego (pogrzeb: poniedziałek, godz. 10:00); śp. Ireneusza Gwizdała, l. 47 z Irlandii (data i godzina pogrzebu zostaną podane w późniejszym terminie)

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.